Plechová nebo zděná garáž?

Powiększ
Plechová nebo zděná garáž?

Blížící se zimní období znamená rok co rok pro majitele automobilů dilema, zda investovat do populárních "plecháčů", nebo se rozhodnout pro stavbu nové cihlové garáže.

Obě řešení mají své výhody i nevýhody. Zde je srovnání těch základních rozdílů.

Stavební povolení

Plechové garáže na rozdíl od zděných obvykle nevyžadují stavební povolení. Každá obec to samozřejmě může mít v rámci vlastní legislativy upravené jinak, ale obecně platí, že na stavbu běžné plechové garáže není nutné mít stavební povolení a je možné ji postavit bez zbytečného "papírování" a formalit. Tato skutečnost je jistě pro budoucího majitele důležitá při rozhodování se právě pro plechovou garáž.

Dodací lhůta, montáž, vzhled, variabilita

Pokud stavební povolení máte, je na řadě samotná stavba garáže. Doba potřebná pro stavbu zděné garáže je mnohem delší než je tomu u "plecháče". Standardní plechové garáže jsou vyrobeny a dodány do 14 dnů od objednávky, přičemž samotná stavba trvá ani ne hodinu. Garáž je možné si objednat v jakémkoliv provedení, velikosti a barvě, nabízíme na výběr i možnost volby dalších vchodových dveří, oken nebo způsob otvírání vrat. Navíc taková garáž je variabilní, rozebíratelná, takže pokud je třeba vyměnit některý díl, jde to bez jakýchkoliv problémů. Takovou možnost u zděné garáže nemáte. Stavba plechové také není omezena legislativou týkající se drobných staveb (např. vzdálenost od hranic) a můžete je umístit prakticky kdekoliv (požadované jsou pouze základy, do kterých je garáž následně ukotvena).

Provozní náklady a ceny "plecháčů"

Materiály, z nichž je vyrobena plechová garáž (trapézový plech a ocelové profily), jsou mnohem levnější než ceny stavebních materiálů, nemluvě o nákladech na samotnou stavbu. Jak již bylo uvedeno, běžnou plechovou garáž vám postavíme řádově v desítkách minut, přičemž při našich garážích máte vždy záruku, že jednotlivé komponenty budou do sebe dokonale zapadat (každá garáž je vyrobena na základě individuální objednávky). Proto jsou ceny našich garáží tak nízké! Stejně malé jsou i náklady na jejich provoz (neplatíte daně z nemovitosti, náklady na vytápění, atd.). Nízká cena plechové garáže je jednou z největších výhod, která obvykle přesvědčí zákazníky o její koupi.

« návrat

Kontakt

776 294 214